Browse By

Nasze podróżnicze marzenia, część 1.

Witajcie! 🙂
W oczekiwaniu na wiosenny wyjazd, wśród zgiełku i zamieszania związanego z planowaniem, bookowaniem biletów oraz noclegów, dyskusji na temat wiz etc. chcielibyśmy zrobić sobie małą odskocznię i przedstawić Wam miejsca o których śnimy i marzymy. Miejsca które chcielibyśmy zobaczyć i odwiedzić w przyszłości tej dalszej ale i (oby!) bliższej. Tutaj przedstawimy Wam nasze TOP 10 miejsc na Świecie. Oczywiście każdy z Nas przygotował swoją piątkę wraz z uzasadnieniem. Tak więc…
ZACZYNAJMY!

Mateusz:

 1.  Iran.

  O tym kraju często mówi się niezbyt dobrze. Wiadomo: prawo szariatu, ograniczenia wolności, kontakty z terroryzmem czy konflikty polityczne ale jaki naprawdę jest Iran? Jak smakuje? Co skrywa się pod tym wszystkim czym karmią Nas media? Właśnie ta ciekawość jest jednym z powodów dla których chciałbym kiedyś odbyć tam podróż. To jednak nie wszystko. Iran to historia, historia i jeszcze raz historia a ja od młodości jestem jej wielkim pasjonatem. Persepolis czy Bishapur to tylko najbardziej znane przykłady. Ostatecznie jednak najważniejszym miejscem w tym kraju które chciałbym odwiedzić jest Cmentarz Polski w Teheranie. Nie będę tu nikogo zanudzał historią, dla ciekawskich tutajtutaj możecie dowiedzieć się podstawowych informacji.  I tak, to miejsce jest związane z historią mojej rodziny.
 2.  Zatoka Ha Long, Wietnam.

  http://www.halongbay.info/upload/Halong%20Bay%20legend.jpg

  Każdy ma takie miejsce do którego czuje pociąg, przyciąganie. Dla jednych jest to pagórek za domem z którym wiążą się wspomnienia z dzieciństwa albo miejsce pierwszego spotkania bliskiej osoby. Są też miejsca które ktoś w tobie mógł zaszczepić, pokazać i skazać na przywiązanie do nich. Tak jest w przypadku tego pięknego miejsca dla mnie. Po prostu MUSZĘ kiedyś móc zaspokoić tą potrzebę. Potrzebę odwiedzenia zatoki Ha-Long.
  🙂

 3. Ziemia Święta, Izrael.

  https://pixabay.com/en/jerusalem-israel-old-town-1712855/

  Ziemia Święta jest dosyć szczególnym skrawkiem lądu na naszej planecie, miejscem w którym stykają się 3 wielkie religie, miejscem w którym od wieków łączą i mieszają się kultury wschodu i zachodu. Chciałbym móc kiedyś wtopić się w ten krajobraz. Zobaczyć wszystkie części Jerozolimy ze Ścianą Płaczu czy Meczetem Al-Aksa, odwiedzić miejsce narodzenia Jezusa w Betlejem a na koniec zanurzyć się w Morzu Martwym i zobaczyć rafę koralową w okolicach miasta Eliat.

 4. Afryka.

  http://wallpapersqq.net/??

  Czy trzeba pisać coś więcej? Ten kontynent ma wszystko o czym tylko można marzyć. Do tego jest ogromny i ogromnie zróżnicowany. Jednak chciałbym kiedyś wybrać się na prawdziwe safari, odwiedzić wioskę Masajów i przejechać się na wielbłądzie po Saharze. Być trochę jak dr Livingstone. Nie będę się więcej rozwodził nad tym dlaczego akurat Afryka, nie ma sensu. Mogę jedynie zdradzić, że w głowie mam już pierwszy zarys i plan wyjazdu. 🙂

5. Palau.

http://www.iexplore.com/

Tutaj miałem pewien problem. Chciałem aby jednym z tych miejsc był swoisty „raj na ziemi” a takich miejsc wbrew pozorom nie brak na naszej pięknej planecie. Palau jest takim miejscem (krajem). Jest też dużo mniej znane niż Malediwy, Hawaje czy Bora Bora. Znajdziecie tu wspaniałe miejsca do nurkowania, mnóstwo niezamieszkanych wysepek, rajskie plaże etc. Nie wierzycie mi? Wpiszcie sobie Palau w wyszukiwarce wujka google’a. Tylko nie zapatrzcie się za długo!!

 

 • Nie wiedziałem którą z części skomentować, ale pozycja nr 2 na Twojej liście zdecydowała, że jednak tu (tym razem) 😉 Wietnam w tym zatoka Ha Long w Wietnamie. Cudo! Trzeba jechać!

 • Mateusz Bodziony

  Może uda się odwiedzić Wietnam w następnym roku bo na ten plany już są.
  A jak u Ciebie?
  Może już czas zacząć planować? 🙂
  Pozdrawiam!