Browse By

Elephant’s World czyli Azja cz.2

Witajcie w naszej drugiej relacji z wyprawy do Azji!
Tym razem mamy dla Was relację wideo plus zestaw dodatkowych informacji odnośnie naszej wizyty w Elephant’s World.
Jest to jeden z tych prawdziwych parków słoni w których o zwierzęta się dba a opieka nad nimi jest priorytetem. Nie możemy tam wybrać się na przejażdżkę na grzebiecie słonia za to mamy wielki szereg innych atrakcji. Sam park położony jest około 150 km od Bangkoku w pobliżu miasta Kanchanaburi.

Loading
Wyśrodkuj mapę
Ruch
Jazda rowerem
Tranzyt

My pokonaliśmy całą trasę w dwóch etapach. Pierwszą część pokonaliśmy nocnym busem z Bangkoku do Kanchanaburi następnie przesiedliśmy się w „songthaew” czyli pic up przekształcony w taxi w raz z niesamowicie pozytywnym starszym panem którego imienia niestety nie zapamiętaliśmy ale ciągle mamy jego nr telefonu! Szanowny kierowca pędził swoim autem z niedziałającym prędkościomierzem i wyprzedzając o wiele nowsze i szybsze auta. Wszystko to z uśmiechem i papieroskiem w ustach. Oczywiście dogadaliśmy się bardziej na migi i z wykorzystaniem mapy.
Sam ośrodek mieści się raczej na uboczu i zajmuję całkiem spory teren przy jednej z licznych w tym regionie rzek. W samym ośrodku byliśmy parę minut po godzinie 9 natomiast nasza przygoda z tymi majestatycznymi zwierzętami zacząć miała się o godzinie 10.


Co czekało nas w środku? O tym przekonaliśmy się już przekraczając bramę wjazdową gdzie w różnych kierunkach przechadzały się słonie wraz z opiekunami.
Na samym wstępie zostaliśmy wprowadzeni w krótką historię powstania Elephant’s World oraz zasad bezpieczeństwa tam panujących. Do tego poznaliśmy kilka ważnych faktów o podopiecznych. Jedną z ważniejszych informacji było to, iż jakiekolwiek jazdy na grzbiecie słonia są dla niego bardzo szkodliwe. Przekazano Nam również wiedzę o tym jak w bestialski sposób zwierzęta te są tresowane i przywiązywane do ludzi w różnych azjatyckich krajach ale nie tylko. Dalej czekało Nas już ciągłe obcowanie z tymi cudownymi stworzeniami co zobaczycie z pewnością w Naszym wideo. W naszym nagraniu nie ujęliśmy wielu, wielu innych atrakcji jak chociażby przygotowywanie posiłków, segregacja owoców i warzyw czy poznawanie nawyków żywieniowych podopiecznych ale wszystko to będziecie mogli zobaczyć u Nas na fanpage’u na który Was serdecznie zapraszamy!

Informacje dodatkowe:
Nocny bus z Bangkoku do Kanchanaburi – 100 bathów.
Taryfa z Kanchanaburi do Elephant’s World – 800 bathów w jedną stronę za wszystkie osoby.
1 dniowa wizyta w ośrodku – 2500 bathów.
Strona internetowa: http://www.elephantsworld.org/

  • Kacper Mironiuk

    Wspaniała wyprawa <3. Też marzymy o takiej z Żoną

  • Uwielbiam takie przygody <3 Macie wpis jak przygotować taką wyprawę? 🙂

  • Niezwykła przygoda! 🙂 Marzy mi się taka podróż <3

  • Świetna wyprawa, a opis Waszego kierowcy – bezcenny! Od razu myślami jestem w Azji 🙂